Nuomoti ar pirkti? Šis klausimas iškyla įvairiais atvejais, vertimo įranga – taip ne išimtis. Taigi, pats metas apžvelgti šią situaciją – kada vertimo įrangos nuoma yra tinkamas pasirinkimas, o kuomet geriau ją įsigyti?

Visų pirma, reikėtų įvertinti verslo sritį – jei jūsų verslo veiklos sritis yra vertimai, tokiu atveju, vertimo įrangos nuoma yra tiesiog būtinas pasirinkimas. Visų pirma, vertimų biuras, neturintis vertimų įrangos neatrodo solidžiai, antra – savaime netenkama galimybės teikti daugiau paslaugų. 

Visai kitokia situacija, jei jūsų verslas nėra vertimų sritis. Stambios įmonės, kuriose dirba tūkstančiai darbuotojų ir kurios nuolat bendradarbiauja su užsienio verslo partneriais, tiekia savo produkciją į užsienio šalis. Tokiu atveju kur kas geresnis, pasirinkimas yra ne dažnas vertėjų samdymas bei reguliari vertimo įrangos nuoma, o nuolatinio vertėjo savo įmonėje įdarbinimas bei kokybiškos vertimo įrangos įsigijimas. Tokie sprendimai nei tik padės kurti solidžios įmonės įvaizdį bet ir leis išvengti daugybės nepatogumų – būsite tikri, kad vertimas bus atliktas kokybiškai ir tuomet, kai to iš tiesų reikia. Be to, jei įmonė yra didelė ir vertimai reikalingi labai dažnai, tai vertimo įrangos įsigijimas tikrai netrukus atsipirkti.

Taigi, apibendrinant galima daryti išvadą, kad svarbiausias dalykas yra individualus požiūris į situaciją: įmonės savininkai turi labai atsakingai įvertinti, kaip dažnai yra reikalingi vertimai ir kaip greitai galėtų atsipirkti vertimo įranga. Tad geriausia įvertinti savo įmonės padėtį bei atlikti skaičiavimus. Na, o tuo atveju, jei paaiškės, kad vertimo įranga greitai neatsipirks, geriausiu pasirinkimu taps vertimo įrangos nuoma. Belieka tik pridurti, kad šiandien yra iš tiesų daug įmonių, kurios siūlo įsigyti vertimo įrangos, todėl kiekvienas ras sau tinkantį pasirinkimą. Kita vertus, reikia nepamiršti, kad vertimo įranga yra ne tik ilgalaikė investicija, bet ir nekasdienis pirkinys, todėl prieš ją įsigyjant, reikia ne tik tinkamai įvertinti savo poreikius, bet ir pasikonsultuoti su specialistais. Taip pat svarbu prisiminti, kad vertimo įranga neretai komplektuojama su kitais gaminiais, todėl įvertinti reikėtų ir papildomus sprendimus.